Vasaras siltumam atkāpjoties, daba ietin mežus izteiksmīgās sarkanoranžbrūnās krāsās. Nogatavojas ogas un sēnes, mājot ardievas vasarai, uzzied rudens puķes. Kaut rīti kļuvuši pavisam dzestri un vējš atnes ābolu smaržu, tā vien gribas pakavēties vasaras skāvienos, ja ne savādāk, tad našķojoties ar rudens avenēm. Protams, vasaras avenēm ir pavisam cita garša, taču vai gan tāpēc vēlās aveņogas būtu skādējamākas!
Tomēr, lai pie tām tiktu, jāzina daži knifiņi.
Padalīšos ar saimnieku ieteikumiem, kas avenēm patīk un ar ko atšķiras vasarīgās no vēlīnajām.
Avenes mīl:
1. Gaismu
Tāpēc tās jāstāda saulainā, atklātā vietā, kaut kur maliņā, šķūniša ēniņā avenēm nepatiks.
2. Mitrumu
Šogad ar aveņu ražu gājis kā nu kuram, jo lietus lija atšķirīgi ne vien pa Latvijas reģioniem, bet pat viena pagasta ietvaros. Ja laiks ir sauss, avenāji stingri jālaista, taču nevajag pārcensties, jo pārlieku mitrā un ilgstoši stāvošā ūdenī avenes nīkuļos.
3. Auglīgu un irdenu zemi
Te nu lieti noderēs komposts, satrūdējuši kūtsmēsli un laba trūdzeme avenēm būs kā saldais ēdiens. Avenes labi iejutīsies mazliet skābākā augsnē (5,6 līdz 6pH), bet vairāk gan ne.
Vasaras un rudens aveņu atšķirības:
Padoms:
ja avenes audzē rindās, gar malām ieteicams novilkt stingras stieples, pie kurām piesiet dzinumus, tad avenāji nenolieksies un tiem piekļūs gaisma
dzinumu nokalšana ražas laikā ir iepriekšējās ziemas sekas. Pavasarī to tā nemana, bet vēlāk avenāji nespēj attīstīt ogas un sausie zari ir labi redzami. Ko darīt? Neko - nokaltušie dzinumi jānogriež.
亚博体育 亚博体育 亚博体育 亚博体育 开云体育 开云体育 开云体育 开云体育 乐鱼体育 爱游戏体育 华体会体育 华体会体育